Колко щети нанасят Никс в тази следваща част може да диктува дневния ред на търговския срок
New York Post | 2024-01-16 | 14:45:37

В понеделник, за първи път този сезон, Никс загубиха в мач, който водеха, навлизайки в четвъртата четвърт, падайки до 19-1 в тази ситуация, след като позволи на подобрената магия да открадне един в деня на MLK в градината.

Никс ​​със сигурност пропуснаха контузения пойнтгард Джейлън Брънсън в заключителните минути, тъй като вероятно първият гард на звездите отпадна във втория си пореден мач поради контузия на прасеца.

Те ще се нуждаят от Брънсън скоро, за да се възползват от част от програмата, която най-накрая е в тяхна полза.

Не бива да се пренебрегва, че Никс са изиграли най-много мачове навън (те са с 12-12) и най-малко домакински мачове (11-5) в НБА през 40 мача, докато се доближават до средата на 82 мача от редовния сезон в сряда срещу Рокетс.

Загубата в понеделник даде началото на участък, в който Никс ще се опитат да се заредят с малко домашно готвене: Дванадесет от следващите им 14 мача са в MSG — и един от двата гостуващи мача е срещу Нетс в Barclays Center следващия вторник.

Тази серия също така по-специално ще изведе Никс през крайния срок за търговия на 8 февруари. Ще бъде очарователно да видим колко агресивен ще бъде президентът на отбора Леон Роуз, ако сегашната група процъфтява междувременно.

С придобиването на OG Anunoby като център на търговията в края на декември, която изпрати RJ Barrett и Imanuel Quickley на Raptors, Rose вече осигури на отбора на Tom Thibodeau перфектно двупосочно допълнение към неговите двама потенциални All-Stars, Brunson и Джулиус Рандъл.

Въпреки загубата, Никс все още са с 6-2 след размяната на Ануноби, което показва, че добавянето на универсален допълващ играч може да има толкова незабавно въздействие, колкото и неуловимата сделка за друга звезда.

Ануноби вкара 17 точки за 44 минути в понеделник и беше 3-за-4 от 3 точки.

Роуз, който все още е въоръжен с набор от избори за първи кръг, може да реши, че Никс е по-добре да изчакат лятото, за да преследват Донован Мичъл или друга звезда. Той може би ще се опита да добави още едно второстепенно парче – да речем, друг доказан външен стрелец като бившия гард на Никс Алек Бъркс или Боян Богданович от най-лошия Пистънс в лигата – в крайния срок.

До този момент Роуз свърши солидна работа по изграждането на списък в образа на Тибодо, датиращ от пикапа на Джош Харт преди крайния срок за миналия сезон и подписването на Донте ДиВинченцо чрез свободна агенция миналото лято.

Дълбочинните играчи Исая Хартенщайн и, в последните два мача, Майлс Макбрайд, също процъфтяваха като отговорни в защитата титуляри за Мичъл Робинсън и Брънсън, съответно.

В понеделник Макбрайд записа висок брой точки в кариерата си за втори пореден мач, следвайки своите 19 точки в събота в Мемфис с 20 срещу Орландо.

Съществува също така оптимизъм, че Робинсън може да се завърне след операция на глезена в края на сезона, изтласквайки маломерния резервен център Прешъс Ачиуа – друга част от търговията на Ануноби – от ротацията за плейофите.

С местата от номер 4 до номер 8 в Източната конференция, разделени само от два мача, Никс (23-17, в момента на седмо място) трябва да използват най-накрая благоприятния си график в своя полза.

Това може да определи какво се опитват да направят в крайния срок.

Днешната задна страница

Едно голямо източно завръщане

Св. John's и Seton Hall са близо до върха на класирането на Big East и двата отбора от Metro-area ще се изправят за първи път този сезон в мач, предаван по национална телевизия във вторник вечер (20:30 ч., FS1) в Prudential Center в Нюарк.

И двата отбора са с общо 12-5.

Пиратите на Шахийн Холоуей са изравнени с новоизпечения номер 1 UConn за преднина в лигата с 5-1, а Червената буря на Рик Питино са с един мач по-малко от темпото с 4-2, след като изпуснаха гвоздей в събота на Крейтън.

Ще бъде забавно да гледате треньорския мач между 71-годишния Питино и 47-годишния Холоуей, който изведе Сейнт Петър до Елитната осмица на турнира NCAA през 2022 г.

Надяваме се и двете местни училища да останат уместни през следващата им среща на 18 февруари в UBS Arena.

Наоми пада под земята

Завръщането на Наоми Осака в турнирите от Големия шлем не продължи много дълго.

Двукратната шампионка на Откритото първенство на Австралия беше отхвърлена в първия кръг на първото си голямо участие след 15-месечно отсъствие от тениса – при загуба в пореден сет в понеделник от Каролина Гарсия №16 в Мелбърн.

26-годишната Осака, която роди дъщеря си Шаи през юли, се завърна на корта преди две седмици на Brisbane International, губейки във втория кръг от Каролина Плишкова.

„Състезателят в мен е наистина разочарован, че не печеля тези мачове, разбира се“, каза Осака след мача. „Така че не бих казал, че това завръщане е както си мислех, защото съм достатъчно заблуден, за да мисля, че можех да спечеля турнира.“

Осака, която също спечели титли на US Open през 2018 г. и 2020 г., сега не успя да излезе от първия кръг в последните си три турнира от Големия шлем.

Тя напусна рано на Откритото първенство на Франция и Флашинг Медоус през 2022 г., преди да си вземе почивка от спорта, но бившата №1 в света настоява, че е отдадена на този опит за завръщане.

„Мисля, че просто трябва да продължа да живея ден за ден и да тренирам здраво и да играя много повече мачове“, каза Осака. „И се надявам, че мечтите ми ще се сбъднат.“

От страната на мъжете, първият поставен Новак Джокович играе мач от втори кръг във вторник, като се стреми да добави към рекорда си от 10 корони на Aussie Open и 24 титли от Големия шлем. Бен Шелтън, 21-годишният американец, който загуби от Джокович на полуфиналите на US Open през 2023 г., също ще играе във вторник срещу Кристофър О’Конъл от Австралия.

Пътят към Супербоул 58

Bucs 32, Eagles 9: Това е катастрофално 1-6 близо до сезона и извън сезона, пълен с въпроси – хей, Ник Сириани – за Eagles. Бейкър Мейфийлд хвърли 337 ярда и три тъчдауна при победата на Bucs, които резервираха билет за Детройт.

Билс 31, Стийлърс 17: С почистен сняг от терена, но все още натрупан високо по трибуните след отлагането в неделя, Билс се погрижиха за работата. Джош Алън отчете четири електрически TD, три във въздуха и един при умопомрачително бягане от 52 ярда. Патрик Махоумс и шефовете идват на следващо посещение. Не питайте обаче треньора на Стийлърс Майк Томлин за бъдещето.